O nás

Psi se pohybovali v mém životě od narození.

První pes, kterého si pamatuji byl jezevčík Lesan u mých prarodičů, pak následoval jezevčík Rafík a moje první pokusy o výcvik, které se Rafíkovi samozřejmě nelíbily a dal mi to patřičně najevo (dodnes na něho mám památku na pravé ruce)... Naštěstí jsem se psů bát nezačala, a tak po paličatém jezevčíkovi přišel sice paličatý, ale lásky plný zlatý kokršpaněl Robin. Jeho výcvik si vzal do rukou můj bratr Roman a nutno podotknout, že Robin opravdu poslouchal výborně, ostatně Roman je skvělý výcvikář psů (nebo spíš páníčků) dodnes. K Robíčkovi za nějaký čas čistě náhodou přibyl týraný německý ovčák Endy, ten se kvůli své nepěkné minulosti bál všech lidí mužského pohlaví, a tak s ním na cvičák začala docházet babička, později já. I on poslouchal, avšak týrání se na jeho povaze hodně podepsalo.

No a pak už následovala německá ovčanda Brita a jako poslední přišla do rodiny (i přes nelibost mých rodičů) zlatá retrívřice Charlotte.

Díky Britě jsem se dostala na náš cvičák v Třeboni, kam pravidelně docházíme již 12 let. A díky Charlotte se do pejskařského prostředí dostal i můj manžel, a tak oba plánujeme nejen další fenečku, ale i myslivecké zkoušky.

 

V roce 2011 jsme si nechali zaregistrovat název chovatelské stanice Lueur dorée a já věděla, že se chci věnovat chovu zlatého retrievera celý život. Naším cílem je chovat zdravé, energické jedince, s výraznými loveckými vlohami a kvalitním exteriérem. Nehledejte u nás pejska, kterého když někde postavíte, tak ho zde za hodinu najdete. Můj názor je, že zlatý retriever byl a já doufám zůstane lovecký pes, a takového zlaťáčka já miluji. Je to dokonalé zkloubení energie, krásy a lásky. Není nic úžasnějšího, než vidět, jak je Charlotte na honech a naháňkách štěstná a to bych přála i jejím odchovům.

 

Snad se nám vše vydaří a my budeme moci obohatit chov těchto zlatých pejsků o další vynikající jedince zlaté nejen srstí, ale i srdíčkem.

 

 


Kontakt

Šárka a Michal Petříkovi

Hrachoviště 47, 379 01 Třeboň

Šárka 723 202 607
ICQ 352-810-720 (bilksa)